archive22 Maj, 2023 - 23:38

Lajme

Kosovari vret gruan e tij në një parking në Gjermani

Një grua 28-vjeçare vdiq si pasojë e dhunës së ushtruar në të në parkingun e një shitore në Aachen të Gjermanisë. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës. Disa orë më vonë në Polici u dorëzua 37-vjeçar, bashkëshorti i të ndjerës, që dyshohet se e vrau atë, raporton “Bild”. Raportohet...
précis

Nis Edicioni i 7-të i Prishtina International Theater Festival

Me një ceremoni solmene, në ambientet e Teatrit Kamertal në Kolegjin AAB, ka nisur edicioni i 7-të Prishtina International Theater Festival “Burbuqe Berisha”, i vetmi festival i këtij lloji dhe me karakter garues e ndërkombëtar në Kosovë, që organizohet nga ART Image në bashkëpunim me Kolegjin AAB. Njëri nga organizatorët...
Lajme

Haki Abazi e akuzon Qeverinë për mashtrim, manipulim, diktat e shantazh

Deputeti Haki Abazi ka shkruar një varg kritikash e akuzash për Qeverinë që e udhëheq Lëvizja Vetëvendosje, partia e cila e largoi nga grupi parlamentar. Abazi në një postim në Facebook të titulluar “Revolucioni pa asnjë ngjyrë”, e ka akuzuar Qeverinë për mashtrim, manipulim, “mosnjohje bazike të demokracisë dhe jetës...
Lajme

Hoxhë Drilon Gashi ka një mesazh për “dushmanët”

Hoxhë Drilon Gashi i cili ishte këshilltar i kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca sot është liruar nga detyra. Lirimin e tij nga detyra e ka konfirmuar për Insajderin shefi i kabinetit të Konjufcës, Ilir Kërçeli. “Po sot e kam liruar nga detyra”, ka thënë shkurt Kërçeli. Ndërsa vetë, Drilon Gashi...
1 2 3 4
Page 1 of 4