archive21 Maj, 2023 - 22:21

ShowBiz

Efi bëhet e ‘gjallë’ në rrjete sociale

Ish-banorja e Big Brother VIP Albania, Efi Dhedhes ishte ndër banorët më të komentuara të këtij edicioni. Ajo arriti të marrë zemrat e publikut ani pse qëndroi për një kohë shumë të shkurtër brenda shtëpisë së famshme, para se të rikthehej përsëri për t’u bërë finalistja e dytë. Por që...
Lajme

Ish ushtari UCK-së mes lotëve zbulon: Ishim në Xhami te fshehur, një taksist shqiptar na tradhtoi, na solli serbët e ata na zunë rob!

Këtë javë në emisionin Kojshia Show, mysafir ishin Ish ushtari UÇK-së, Arben Bobani, ish ushtarja e UÇK-së Time Kadriaj e gjenerali Daut Haradinaj. Arben Bobani gjatë bisedës ka zbuluar momente rrënqethëse gjatë plagosjes së tij në luftë, e më pas edhe se si Serbët e zunë rob atë.! https://youtu.be/mFEWjGJVro8...
Lajme

Aksident i frikshëm Shqipëri, autobusi përplaset me veturën, kjo e fundit shpërthen në flakë, disa të plagosur

Një tjetër aksident është regjistruar pasditen e sotme, këtë herë në Qafë – Thanë, ku një autobus është përplasur me një tjetër automjet. Si pasojë e aksidentit, ka shpërthyer mjeti i vogël ndërsa raportohet për disa të plagosur. Sikurse shihet nga pamjet e siguruara nga A2CNN, automjeti është shkrumbuar tërësisht...
Lajme

Sulm, tre persona vriten me kallashnikov

Tre burra janë qëlluar për vdekje në një automjet në qytetin jugor francez në Marsejë, raporton BBC. Pesë persona ndodheshin në automjet dhe sapo kishin dalë nga një lokal nate kur u qëlluan me kallashnikovë, tha policia. Dy nga të shënjestruarit u larguan nga vendi i ngjarjes, ashtu sikur edhe...
Lajme

Escobar: Asociacioni obligim, marrëveshja duhet të zbatohet

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vlerësoi se marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është një “arritje e madhe” dhe se ajo paraqet një “hap historik përpara” në zhvillimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve. Në një intervistë...
Lajme

Haziri për Kurtin: Qeveria në qiell e populli në buqillë

Nënkryetar i LDK-së, Lutfi Haziri, ka komentuar deklaratat e fundit të kryeministrit Kurti për Asociacionin dhe betimin e kryetarëve në veri. Haziri ka përmendur disa raste kur Kurti është përgjigjur “me nuk e di”. Në fund, postimin e ka përmbyllur me një thënie të popullit: “qeveria në qiell e populli...
Lajme

Deputetja e PDK-së: Diaspora të braktisi Albin!

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, ka deklaruar se diaspora është dëshpëruar nga qeveria Kurti II. Sipas saj, diaspora më nuk është në përkrahje të Kurtit si dikur. Postimi: Diaspora të braktisi Albin! "Diaspora Flet" ishte titulli i konferencës që Germin e organizoi për 3 ditë.U përfol se do të jetë...
1 2 3
Page 1 of 3