archive20 Maj, 2023 - 20:41

Lajme

Rrëzohet aeroplani më turistë në Alpet e Zvicrës, disa viktima

Një aeroplan privat është rrëzuar në malet Neuchâtel, Zvicër. Sipas raportimeve të para, përplasja ndodhi në një zonë me pyje të dendura dhe terren të vështirë për t’u arritur. Terreni i thepisur, pranë kufirit të Zvicrës me Francën, e ka bërë të vështirë punën për shërbimet e shpëtimit dhe ato...
Lajme

Bajrami e quan patetik dhe të dështuar Muratin: Le ministër, shko në shpi se kjo s’është punë për ty

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, i është kundërpërgjigjur deklaratës së ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, i cili fajësoi sot LDK-në për mos-rënien e disa çmimeve, raporton Gazeta Sinjali. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Bajrami...
Lajme

Aksident i rëndë, vdes një person dhe lëndohen katër të tjerë

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në fshatin Fshaj-Gjakovë (rruga Gjakovë-Prizren), ku ka mbetur një i vdekur dhe katër persona të lënduar, raporton Gazeta Sinjali. Viktima i takon gjinisë femërore rreth moshës 71-vjeçare. Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i Policisë në Gjakovë....
1 2 3
Page 1 of 3