archive19 Maj, 2023 - 16:36

Lajme

Kush është përmbaruesi privat të cilin e suspendoi ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e ka suspenduar nga detyra një tjetër përmbarues privat. Të premten, ministrja nënshkroi vendimin për suspendimin nga detyra të përmbaruesit privat, Irfan Kërçagu. Sipas vendimit të nxjerrë nga Ministria e Drejtësisë, Kërçagu do të jetë i suspenduar nga detyra deri në një vendim të Komisionit...
Lajme

Kurti e “ndreq” me një gotë raki (VIDEO)

Ndreqe” pak edhe mbrojtjen e afërt, kryeministër! Gëzuar! Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot ka marrë pjesë në ditën e dytë të konferencës “Diaspora Flet” që u mbajt në Klan Arena, ku është diskutuar rreth asaj se si të nxiten mënyrat e bashkë-krijimit për përmirësimin dhe forcimin e raporteve ndërmjet...
Lajme

Petkoviq: Qeveria e Kosovës po provokon luftë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq e ka quajtur “pushtim” ardhjen në detyrë të kryetarit të ri të Mitrovicës së Veriut Erden Atiq, duke thënë se me veprimet e tyre “Kurti dhe Prishtina duan të dëbojnë popullin serb nga Kosova dhe të provokojnë luftë”. “Simboli...
1 2 3
Page 1 of 3