archive16 Maj, 2023 - 23:58

Biznes

Çmimi i arit shënon rritje në nivele rekorde

Çmimi i arit është rritur me 10.94% këtë vit, i nxitur nga paqëndrueshmëria gjeopolitike, duke përfshirë luftën në shtetin ukrainas dhe rritjen e inflacionit. Çmimi i arit u mbështet edhe nga bankat qendrore botërore të vendeve si India, Turqia, Kina dhe Rusia, të cilat blenë sasi rekord ari. Banka Silicon...
Lajme

Ngacmoj seksualisht nusën e djalit, arrestohet vjehrri nga Peja

Vjehrri dyshohet se ka ngacmuar seksualisht renë e tij në Pejë. Viktima e ka raportuar rastin në polici ditën e hënë (15 maj), ka njoftuar Policia e Kosovës. Rasti është përfshirë edhe në raportin 24-orësh të policisë. “NGACMIM SEKSUAL/Pejë 11.05.2023-09:00. Me datë 15.05.2023 viktima femër kosovare ka njoftuar policinë se...
ShowBiz

A është ftohur marrëdhënia me Kiarën, tregon vet Luizi

Fituesi i spektaklit “Big Brother Albania Vip”, Luiz Ejlli foli rreth jetës së tij pas daljes nga ky spektakël, përcjell InLajmi. Luizi foli për jetën e tij profesionale raportin me miqtë e tij dhe Kiarën bashkëshorten e saj. Këngëtari ndër tjerash tha se nuk i lexon aspak lajmet ku thuhet...
ShowBiz

Nita zbulon se Zhaklina i ka dërguar voice-mesazhe me “agresivitet” dhe “frustrim”: Shkel mbi gjakun e kombit

Po vazhdojnë reagimet e figurave publike kundrejt opinionistës së Big Brother VIP të edicionit të fundit, Zhaklinë Lekatari pas deklaratave të pandalshme duke përqeshur kosovarët, shkruan Gazeta Sinjali. Pas përplasjes së tyre të parë kur Zhaklina e quajti Nita Latifin pseudo-këngëtare, Nita i ka reaguar sërish Zhaklinës pas deklaratës tjetër...
1 2 3
Page 1 of 3