archive14 Maj, 2023 - 17:45

Lajme

Numërohen mbi 300 mijë vota, Erdogan kryeson bindshëm

Disa minuta më parë ka përfunduar votimi në zgjedhjet historike parlamentare dhe presidenciale të Turqisë. Deri më tani janë numëruar mbi 300 mijë vota, ku është duke kryesuar Recep Tayyip Erdoğan, me 69.6%. Ndërsa kandidatit kryesor i opozitës Kemal Kılıçdaroğlu 25.62%. #SONDAKİKAİlk veriler geldi.Açılan sandık: %1.51Erdoğan: %69.6İnce: %0.78Kılıçdaroğlu: %25.62Oğan: %4...
Lajme

Zhduket 29-vjeçari serb, FSK angazhohet për gjetjen e tij

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se ka angazhuar Ekipet e Kërkim Shpëtimit të Gardës Kombëtare në koordinim me Policinë e Kosovës dhe autoritetet në komunën e Shtërpcës, për ta gjetur një 29-vjeçar, i nacionalitet serb, që u raportua i zhdukur, raporton Gazeta Sinjali. Në njoftimin e FSK-së thuhet...
Lajme

Minatori i Trepçës pas 12 vite punë merr rrugën e mërgimit: Shkova për një jetë më të mirë, nuk do i harrojë shokët e punës “luanat e nëntokës”

Adnan Brahimi nga fshati Koshtovë ka vendosur të marrë rrugën drejt gurbetit, sikur shumë të rinj tjerë nga Mitrovica dhe Kosova. Brahimi ka kontaktuar “Jepi zë” për të tregur arsyjen e ikjes së tij në Gjermani, poashtu për t’i përshendetur ish kokegët e tij, minatorët e Trepçës, që ai i...
1 2 3 4
Page 2 of 4