archive13 Maj, 2023 - 19:49

Lajme

Aksident i rëndë në Vragoli, lëndohen dhjetëra persona – FOTO

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të shumtën e rasteve shkaktohen si pasojë e pakujdesisë së shoferëve gjatë vozitjes, duke rrezikuar kështu jetën e tyre dhe të pjesëmarrësve tjerë në trafik, raporton Gazeta...
Lajme

Ndahet nga jeta veprimtari i shquar i LDK-së

Është ndarë nga jeta veprimtari i shquar i LDK-së, Mehdi Arifi. Figura të rëndësishme të LDK-së kanë ngushëlluar vdekjen e të ndjerit. Kandidati nga radhët e LDK-së në zgjedhjet e fundit komunale, Ekrem Hyseni ka thënë se jeta dhe veprimtaria e tij do të mbeten të përjetshme në kujtimet e...
Lajme

Haradinaj i bindur: AAK është dyfishuar, të gatshëm për sondazhe

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vlerëson se partia e tij ka dyfishim të trupit të vet elektoral, e me tendencë të rritjes së mëtutjeshme. Ai u tregua mirënjohës për mbështetjen e dhënë nga qytetarët, anëtarët e simpatizantët e AAK-së. “Organizimet e brendshme, mobilizimi në diasporë, qeverisja...
1 2 3
Page 1 of 3