archive12 Maj, 2023 - 23:17

Lajme

Saranda Bogujevci bëhet nënë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, është bërë nënë. Lajmin e ka bërë të ditur shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Shkrimi i saj i plotë: Forca e jetës ❤️ E lumtur pa masë me lajmin për lindjen e djalit të koleges, shoqes dhe Nënkryetares së...
Lajme

Shpërthehet një bombë në Serbi, publikohen pamje (VIDEO)

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka bërë të ditur se një bombë e dorës është gjetur dhe shkatërruar në oborrin e një shtëpie familjare në komunën e Çukaricës në Serbi. Sipas tyre, shpërthimi është bërë me të gjitha masat e sigurisë. Pamjet nga momenti i shpërthimit janë publikuar...
Lajme

MPJD: Valdrin Sahiti e ka dorëzuar pasaportën diplomatike

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), në një përgjigje për ATV-në, ka njoftuar Valdrin Sahiti e ka dorëzuar pasaportën diplomatike në këtë ministri me 26 prill të këtij viti. “Z.Sahiti ka dorëzuar pasaportën diplomatike në MPJD, me datë 26.04.2023. Të njëjtit me kërkesë të tij, i është pa...
Lajme

Speciallsat bastisin shtëpinë e vëllait të Shqipe Pantinës, tenton t’i ikë policisë – kërcen nga lart dhe përfundon në spital

Një aksion i hershëm i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës ka nisur në Gllarevë të Klinës. Nga mëngjesi në këtë aksion janë arrestuar disa persona. Burimet e Indeksonline bëjnë të ditur se pesë lokacione janë bastisur në këtë aksion, tri shtëpi, një restorant dhe një auto servis i veturave...
Lajme

Xhavit Haliti paralajmëron zgjedhje të reja në shtator

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka thënë se Qeveria Kurti mund të bie dhe të kemi zgjedhje të reja në shtator. Haliti u pyet nëse beson se Qeveria e tanishme mund ti kryejë të gjitha detyrat e saj deri më 18 gusht në raport me dialogun me...
1 2 3 4
Page 1 of 4