archive11 Maj, 2023 - 18:30

Shëndeti

Shenjat e çrregullimeve hormonale që nuk duhen injoruar

Me hormonet nuk bën dot shaka. Këtë ta thotë çdo mjek. Hormonet janë ato që na rregullojnë humorin, emocionet, sjelljen, paraqitjen dhe marrëdhëniet me të tjerët. Kjo është arsyeja përse çrregullimet hormonale shkaktojnë një sërë ndryshimesh thelbësore në organizëm dhe në shëndetin tonë. Më poshtë do të gjeni 8 simptomat...
Lajme

Ndodhë edhe kjo: Sekretari i shkollës në Ferizaj, mori ryshfet 1200 euro për ta pajisur një grua me diplomë të shkollës së mesme

Sekretari i shkollës së mesme teknike në Ferizaj, është arrestuar sot, pasi i njëjti dyshohet se ia ka marrë viktimës 1,200 euro për ta pajisur me diplomë të shkollës së mesme. Në njoftimin e Policisë thuhet se “Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, respektivisht Njësia Rajonale për Hetimin...
Lajme

Ish-komandanti i UÇK’së i reagon Lajçakut dhe paralajmëron Serbinë: Në rast lufte me Serbinë do të luftojmë edhe për Nishin, Korshumlinë, Rashkën dhe Sanxhakun

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hisen Berisha, i ka reaguar emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili tha se ose do të ketë normalizim marrëdhëniesh ose luftë pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Berisha, me anë të një postimi në ‘Facebook’ ka thënë...
Lajme

Mos ia mësyni Prishtinës për fundjavë, do të mbyllen këto rrugë

Kryqëzimi i rrugës “Ukshin Hoti” me rrugët “Garibaldi” dhe “Luan Haradinaj” në Prishtinë do të mbyllet për qarkullim gjatë kësaj fundjave. Kjo për shkak të disa punimeve që do të zhvillohen për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes, ka njoftuar “Termokos”. NP “Termokos” SH.A., njofton opinionin e gjerë se këtë fundjavë,...
1 2 3 4
Page 2 of 4