archive8 Maj, 2023 - 14:53

Lajme

Konjufca: Serbia po kërkon Republikë Serbe në Kosovë

Kryeparlamentari Glauk Konjufca, i ka thënë homologut austriak, Wolfgang Sobotka se Kosova është e gatshme të pranojë dhe zbatojë marrëveshjet me Serbinë. Pas takimin në një konferencë për medie, Konjufca pohoi si i ka thënë austriakut se kërkon me ngulm një Republikë serbe brenda Kosovës. Madje sipas tij, për shkak...
Lajme

Serbia në panik, 90 raste të kërcënimeve brenda pak ditësh

Sekretari i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë, Zheljko Bërkiq njoftoi sot se ditëve të fundit janë regjistruar 90 raste të rrezikimit të sigurisë në Serbi. Bërkiq tha se 24 prej tyre vijnë nga rrjetet sociale, ndërkohë shtoi se tetë të mitur janë ndaluar. Zyrtari i MPB’së i ka...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5