archive6 Maj, 2023 - 08:58

Lajme

Zeka: Argati i Serbisë është bërë patriot, e patrioti spiun

Gazetari Milaim Zeka ka kritikuar liderët shtetëror për sjelljen e tyre ndaj dëshmorëve. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se anarkia e krijuar në vend po e bën atë të turpërohet që është luftuar për këtë vend. Sipas tij, në Kosovë argati i Serbisë është bërë patriot,...
Tech

Kushdo që ka iPhone duhet të lexojë urgjentisht këtë njoftim të Apple

Apple u ka dërguar përdoruesve të saj një lloj të ri përditësimi të sigurisë për iPhone, iPads dhe kompjuterat Mac. Përditësimi i ri quhet “Rapid Security Response” dhe është rekomanduar që rasti të shihet me urgjencë. Përditësimet e reja kanë si qëllim që të dërgojnë te përdoruesit udhëzime dhe përmirësime...
ShowBiz

Tea e akuzoi se e ka kërcënuar, reagon Kiara

Tea Trifoni ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e djeshme në “Më lër të flas”. Ajo ka akuzuar Kiarën se e ka kërcënuar me jetë bashkë me burrin e tezes, i cili sipas saj punon në Ministri. “Te dera e Topit më kanë kërcënuar, Kiara me burrin e tezes,...
Lajme

Konfirmohet shpërthimi në veri, policia jep detaje

Gazeta Sinjali raportoi pak më parë për një shpërthim që ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit të ditës së sotme në Mitrovicën e Veriut. Shpërthimi ka ndodhur pranë stacionit policor në Veri. Raportimin e Sinjalit e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Mitrovicën e Veriut, Veton Elshani. “Rreth...
ShowBiz

Kiara zbulon gjithë detajet për dasmën me Luizin në finale

Kiara Tito dhe Luiz Ejlli kurorëzojnë dashurinë e tyre të shtunën në mbrëmje, në finalen e madhe të “Big Brother VIP 2”, me një dasmë speciale. Një natë para momentit të rëndësishëm, Kiara tregon në “Më lër të flas” detajet e ceremonisë. Moderatorja thekson se edhe Luizi është në dijeni,...
Lajme

Çfarë po ndodhë, shpërthim në Veri të Mitrovicës

Një shpërthim ka ndodhur në Mitrovicën Veriore. Shpërthimi ka ndodhur afër stacionit të Policisë në Veri, raporton Gazeta Sinjali. Si pasojë e shpërthimit është dëmtuar një automjet privat si dhe disa kamera të sigurisë të cilat monitorohen nga Policia. Sinjali ka kontaktuar edhe autoritetet e rendit për ta konfirmuar informacionin...
1 2 3
Page 3 of 3