archive6 Maj, 2023 - 17:48

Lajme

Kjo është 28 vjeçarja shqiptare që u vra me armë nga i dashuri

Një 28-vjeçare është vrarë mbrëmë me një plumb në kokë. Ngjarja ndodhi rreth orës 2 në kopshtet e Piazza delle Nazioni, ngjitur me stacionin e trenit, në Savona, shkruajnë mediat italiane. Ka qenë vetë autori, i cili ka denoncuar vrasjen duke thënë se ka qëlluar 28-vjeçaren. Shërbimet e emergjencës shkuan...
Lajme

E trishtë: Vritet me plumb në kokë 28-vjeçarja shqiptare

Një 28-vjeçare është vrarë mbrëmë me një plumb në kokë. Ngjarja ndodhi rreth orës 2 në kopshtet e Piazza delle Nazioni, ngjitur me stacionin e trenit, në Savona, shkruajnë mediat italiane. Ka qenë vetë autori, i cili ka denoncuar vrasjen duke thënë se ka qëlluar 28-vjeçaren. Shërbimet e emergjencës shkuan...
ShowBiz

Kiara krahason Luizin me kurorëzimin e Mbretit Charles III

Sot mbahet finalja e madhe e “Big Brother VIP Albania”. Rastësi është që sot po shënohet edhe ngjarja historike, ajo e kurorëzimit të Mbretit Charles III. E Luizi është pretendenti për ta fituar këtë edicion. Fitoren e tij të mundshme, partnerja e tij, Kiara Tito e ka krahasuar pikërisht me...
Lajme

Pasuria e majme e Haki Abazit: Dy banesa, shtëpi e vetura

Deputeti Haki Abazi, e ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, shkruan Reporteri.net. Deputeti Abazi nga deklarimi del të jetë tejet i pasur, pasi ka deklaruar dy banesa, njërën në vlerë 119 mijë euro dhe tjetrën në vlerë 32 mijë e 918 euro, shtëpi në vlerë...
Interesante

Si shpjegohen këngët përmes tekstit apo lyrics

Teksti i këngëve apo lyrics siq njihet ne gjuhen angleze është një element thelbësor i muzikës, sepse ato shprehin emocionet dhe ide të këngëtarit nëpërmjet fjalëve. Në shumë raste, teksti i një kënge është ajo që e bën atë të ndjehet kaq e veçantë dhe të përjetueshme. Në këngët moderne,...
1 2 3
Page 1 of 3