archive4 Maj, 2023 - 08:47

Lajme

Një emër e kishte shlyer nga lista – shtohet misteri rreth 14 vjeçarit që vrau 9 persona në një shkollë në Serbi

Masakra që 14 vjeçari Kosta Keçmanoviq bëri dje në një shkollë fillore në Beograd, tronditi Serbinë e rajonin. Keçmanoviq, nxënës i klasës së shtatë fillore, kishte planifikuar qysh më parë masakrën. Ai vrau rojën e shkollës, Dragan Vlahoviq, si dhe tetë bashkëmoshatarë të tij. Telefoni i tij zbulon shumë sekrete...
Lajme

Edhe Kurti shpreh ngushëllime për tragjedinë në Beograd

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për ngjarjen tragjike që ka ndodhur në Beograd, ku një adoleshent 14-vjeçar vrau në shkollë 8 nxënës dhe rojën e sigurisë, si dhe ka plagosur disa të tjerë. Për këtë, kryeministri Kurti ka shprehur ngushëllime. ”Dëshiroj të shpreh ngushëllimet e mia më të...
Lajme

Hajnat e armatosur shkëmbejnë zjarr me Policinë, arrijnë të arratisen

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, biznese e institucione financiare që po shkaktojnë humbje e pasiguri, raporton Gazeta Sinjali. E gjatë intervenimeve të Policisë në vendngjarje, shumë shpesh ata përballen me rrezikun që u kanoset nga të dyshuarit, të cilët në...
1 2 3 4
Page 4 of 4