archive4 Maj, 2023 - 22:44

Lajme

Në Prishtinë ndizen qirinj për nxënësit e vrarë në Beograd

Në shkallët e Teatrit Kombëtar të Kosovës në Prishtinë janë ndezur qirinj në nderim të 8 nxënësve dhe rojës së një shkolle në Beograd, të cilët u vranë të mërkurën, me armë zjarri nga një nxënës i mitur. Homazhet u bënë në hapje të Festivalit “Mirëdita, Dobar dan!”, ndërsa atyre...
Shëndeti

Kujdes, zhuga ka filluar të përhapet në Kosovë

Gjatë muajit mars të këtij viti në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 32 raste të infektuarve me zgjebe. Kjo sëmundje ndonëse në masë të vogël ka filluar të përhapet edhe në Kosovë kanë konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë për Insajderin. Sipas dermatologes, Kreshnike Abrashi-Radoniqi numri i të infektuarve me parazitin...
Lajme

Grabitje e armatosur në Prishtinë- Policia jep detaje

Grabitje e armatosur ka ndodhur para pak çastesh në Prishtinë. Grabitja ka ndodhur në një institucion mikrofinanciar në kryeqytet. Insajderi ka provuar të kontaktojë edhe me Policinë e Kosovës por ende nuk ka marrë përgjigje. Ndërkohe nga pamjet që ka publikuar Indeksonline shihet se është rrethuar një pik e “Ria-s”...
Lajme

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj ish-kryeshefit të Telekomit, Agron Mustafa

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryeshefit të Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, për kontratën me kompaninë “Paykos”. Sipas njoftimit të Prokurorisë ai akuzohet për veprën penale “Lidhja e kontratës së dëmshme”. “Pas zhvillimit të hetimeve, mbledhjes dhe analizimit të provave, më 3 maj 2023,...
Biznes

Çmimet e naftës në Kosovë bie si ka qenë para 5 viteve

Çmimet e naftës në Kosovë, kanë rënë në nivelin e para pesë viteve. Kështu ka treguar kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani. Ai u shpreh se tashmë ky sektor është drejt normalizimit, duke shtuar se ka rënie të çmimit të derivateve për 0.80 cent. “Nuk mund të...
1 2 3 4
Page 1 of 4