archiveMaj 2023

Lajme

Syla: Ky është fillimi i fundit të Albin Kurtit

Situata e krijuar në veri është fillimi i fundit të kryeministrit Albin Kurti. Kështu ka thënë analisti dhe gazetari Valon Syla në emisionin Pressing, duke theksuar se Kurti ka gënjyer vendet partnere të QUINT-it. Sipas Sylës, Kurti tani po jep shenja dorëzimi, përmes ofrimit të zgjedhjeve të parakohshme, por ka...
Lajme

Erdogan ka një thirrje për Kosovën dhe Serbinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan në një bisedë telefonike ka kërkuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kërkuar që palët të ulen në tavolinë për të gjetur zgjidhje. Gjatë thirrjeve ku u trajtuan edhe marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale, presidenti Erdogan për...
Lajme

E rëndë: Gruaja që tentoi t’i jap fund jetës dje në Prizren hidhet sot nga kati i parë i spitalit, dërgohet në QKUK

Vetëvrasja është fenomen shqetësues në rritje në shoqërinë tonë. Faktorë rreziku që shtyjnë drejt këtij veprimi shpeshherë mund të jenë gjendja e rënduar psikologjike dhe emocionale, depresioni, ankthi, bipolarizmi, abuzimi me alkool dhe substanca narkotike e gjendja e vështirë ekonomike. Gazeta Sinjali ka raportuar dje për një rast të tillë...
Lajme

Ushtari amerikan ia numëron Rakiqit dhunën e serbëve (VIDEO)

Eprori i ushtarëve amerikanë të cilët janë të vendosur pranë ndërtesës së Komunës së Zveçanit, ka kërkuar nga kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, që të premtojë se nuk do të përsëritet situata e të hënës. Sipas tij, të hënën, ushtarët e KFOR-it kanë larguar plumba nga jelekët të cilët...
Lajme

Sulmohet patrulla e Policisë në Zveçan

Edhe pse kanë premtuar se protesta do të jetë e qetë, kjo nuk ka ndodhur pasi që serbët në Zveçan kanë sulmuar Policinë e Kosovës para disa minutash. Protestuesit serb në Zveçan kanë thyer xhamat e Policisë së Kosovës duke i gjuajtur me gurë Ata vazhdojnë të qëndrojnë me numër...
1 2 3 112
Page 1 of 112