archive1 Prill, 2023 - 09:34

Lajme

Përleshje në mes familjarëve për pronë, arrestohen tre persona

Policia e Kosovës ka raportuar se janë arrestuar tre të dyshuar në Gjilan, të cilët janë familjarë mes vete, pasi janë përleshur për arsye pronësore. Si pasojë e përleshjes të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore. Rasti është hapur si “Dhunë në familje”, dhe me vendim të prokurorit të...
Lajme

​Prej sot shtrenjtohet energjia elektrike

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) ka miratuar në mbledhjen e fundit tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të shtrenjta për 15.4 për qind. Këto tarifa hyjnë në fuqi sot (e shtunë) dhe do të jenë të vlefshme deri më 31 mars të...
Lajme

Pas ditëve me diell, ja kur pritet të rikthehet bora në Kosovë

Ndryshimi i motit vjen këtë fundjavë, megjithatë mbetet ende ngrohtë. Përpos intervale kohore me diell priten rrebeshe lokale shiu të shoqëruara edhe me vetëtima dhe bubullimë. Vende-vende priten rrebeshe intensive, por të karakterit lokal. Reshje të dendura dhe gjithëpërfshirëse vijnë të hënën si rezultat i zhvendosjes dhe zhvillimit të një...
Lajme

Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Veterani dhe invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ferat Ferati, nga Prekazi, ka ndërruar jetë. I ndjeri vuante tash e disa kohë nga një sëmundje. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu. Haxhiu tha për Feratin se “përpjekja për liri ju shperbly...