archivePrill 2023

Sporti

Gjermani: Boksieri shqiptar feston me plis në kokë

Boksieri shqiptar Roberto Bakaj, ka arritur edhe një fitore. Ai e ka mposhtur kundërshtarin e tij Ajubi, me knock-out. Lufta u zhvillua në Bochum të Gjermanisë. E pas fitores, boksieri shqiptar e ka vendosur plisin në kokë. Siç shihet në pamje, ai në pjesën e majtë të gjoksit e ka...
Lajme

Plani i ATK-së: Kush e jep tokën për banesa, duhet të paguajë tatim

Ndërtimtaria është nën llupën speciale të Administratës Tatimore të Kosovës sivjet. Ky sektor konsiderohet një nga më problematikët sa i përket mospagesës së tatimit dhe informalitetit. Drejtori Ilir Murtezaj thotë se ka një plan për regjistrimin e rregullt të punëtorëve. “Në vazhdimësi kemi justifikim që sot ka filluar punën, ideja...
Lajme

Vrasja e Nikulajt përgatitej prej 2 vitesh

Ekzekutimi i Ardian Nikulajt, i cili u vra nga të huaj më 19 prill brenda lokalit të tij në Shëngjin, është projektuar prej të paktën 2 vitesh. Porositësit kërkuan gjithandej për pajtimin e një vrasësi brenda vendit, por mësohet se askush nuk e mori përsipër vrasjen e 51-vjeçarit. Të njëjtat...
Lajme

Shokon Kudusi Lame: Ka shqiptarë që kanë shku në Hagë e kanë thënë ‘na i ka dhunu gratë UÇK-ja – Ja kush janë ata

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë ishin: Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, dhe koloneli Fuad Ramiqi. Lame në këtë emision ka akuzuar disa shqiptarë, që sipas tij, kanë shkuar në Hagë me tendenca për t’i dënuar ish-krerët e UÇK-së, madje edhe duke dhënë deklarata të rrejshme. “Është...
1 2 3 47
Page 1 of 47