archive30 Mars, 2023 - 21:44

Sporti

Kaq shumë ka ndryshuar Luan Krasniqi, boksieri kampion

Luan Krasniqi, boksieri shqiptaro-gjerman i kategorisë së rëndë, ka pasur një periudhë të lavdishme. Ai, është një ndër emrat që na ka bërë më shumë krenar derisa ka qenë në ring. Luani, vazhdon të jetoj dhe veproj në Gjermani, madje ka një faqe me mjaftë ndjekës, ku ekspozon fotot dhe...
Lajme

Gjermania s’heq dorë nga “njohja e ndërsjellë” Kosovë-Serbi: As që mund të mendohet anëtarësimi në BE pa njohje

Marrëveshja Bazë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk është as finale e as gjithëpërfshirëse por e ndërmjetme. Kjo marrëveshje “nuk është e shkëlqyeshme” as sipas vetë Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Mirëpo në të “është njohja de facto”. Se në të përnjëmend ka “njohje de facto” thotë...
Lajme

Shtrenjtohet për 15,4 për qind energjia elektrike

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim që energjia elektrike të shtrenjtohet për 15,4 për qind në Kosovë, transmeton Anadolu. Siç njofton ZRRE-ja, tarifat e reja me shtrenjtim do të hyjnë në fuqi nga 1 prilli 2023. Kryesuesi i Bordit të...
Lajme

Policia e ndalon “papi chulon” e Prishtinës

Një video ku shihet një veturë e tipit BMW me ngjyrë të gjelbër ka qarkulluar javë më parë nëpër rrjetet sociale. Dikush u ankua se në rrugën B të Prishtinës, një person po e voziste veturën në fjalë me zë shumë të lartë të muzikës, njofton Klan Kosova. Video në...
Lajme

Lokja e sëmurë rëndë – institucioneve: Hajde kallnum me benzinë ose ndihmomni për operacion. Q*fsha shtetin e nanës!

Në emisionin Kojshia Show, në rubrikën “Porosia e Lokes”, këtë javë ishte Arife Bela, një e moshuar nga Fshati Rakaj, komuna e Kaçanikut. Ajo në këtë emision rrëfeu për një sëmundje të rëndë me të cilën po përballet. Madje, lokja kishte kërkuar në komunë disa herë për ndihmë, ku pasi...
Lajme

Arkitektura e xhamisë në Köln, më e bukura në Europë

Xhamia në Köln të Gjermanisë vlerësohet si një ndër xhamitë më të mëdha dhe më të bukura në gjithë Evropën, përcjell albinfo.ch. Sipas ekspertëve të ndërtimit në Gjermani, është shumë e veçantë, si nga ana e dizajnimit, ashtu edhe për nga hapësira që ajo zë. Referuar shpjegimeve nga ekspertët që...
1 2
Page 1 of 2