archive27 Mars, 2023 - 22:16

Lajme

Kush qëndron prapa alarmeve të rrejshme për kërcënime me bombë?

Për të disatën herë brenda pak muajve udhëtarët u detyruan të presin jashtë objektit të aeroportit. Ata që ia mësyen aeroportit “Adem Jashari” të dielën u përballën me kërkesë që të dalin në oborr për shkak të raportimit për kërcënim me bombë. Alarmi rezultoi i rrejshëm, ndërsa Policia e Kosovës...
Lajme

Ramabaja e quan “të shpifur” kauzën e PSD-së: Vetëvendosjes i dilnin 200 mijë veta në protestë

Profesori, publicisti njëherësh anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja ka komentuar protestën e fundit të organizuar nga Partia Socialdemokrate në kundërshtim të “Asociacionit” apo quajtur ndryshe edhe si “Zajednica”. Ramabaja madje e ka quajtur të shpifur kauzën e PSD-së, teksa tha se Vetëvendosjes i dilnin 200 mijë qytetarë në protestë....
Lajme

E rëndë: 20-vjeçarja tenton t’i jap fund jetës duke kërcyer nga Ura e Fshajt, shpëtohet mrekullisht nga një qytetar

Depresioni shpeshherë është cilësuar si një faktor serioz që mund të drejtojë njeriun drejt vetëvrasjes. Ndjenjat e dëshpërimit, zemërimit, e depresionit jo rrallëherë i kanë shtyrë të rinjtë të tentojnë të kryejnë këtë akt, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë dhe mjaft i rëndë ka ndodhur sot në fshatin...
Lajme

Rrufeja godet pranë xhamisë në Prishtinë

Fronti i ftohtë në orët e mbrëmjes solli destabilizim të fuqishëm të atmosferës në shumë pjesë të Kosovës ku pati rrebeshe shiu, breshër dhe erëra të fuqishme, ndërsa nuk munguan as vetëtimat me bubullimë. Një rrufe e fortë ra në Sharban të Prishtinës dhe duket sikur ka pasur kontakt me...
ShowBiz

Duda Balje mbulohet për Ramazan

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka publikuar foto me mbulesë islame. Balje njihet si besimtare, pasiqë shpesh shkruan në lidhje me fenë ose publikon foto me hixhab (mbulesë). Së fundi, ajo ka publikuar foto me mbulesë islame në 'storyn' e saj në Facebook....
Lajme

Mot i paqëndrueshëm, paralajmërohen rrebeshe në Prishtinë

Moti i paqëndrueshëm e ka karakterizuar ditën e parë të kësaj jave. Rënie e temperaturave e reshje shiu kanë qenë prezente gjatë tërë ditës. Por një front me rrebeshe shiu, është paralajmëruar nga faqja në Facebook “Prishtina Ëeather”, e shoqëruar edhe me fotografi. “Fronti po vjen me rrebeshe.”- shkruan Prishtina...
Lajme

“Shkunden plakat”, rikthehet bora në Kosovë

Edhe pse jemi në stinën e pranverës në viset malore të Kosovës ende ka borë. Borë ka filluar të bie edhe në Prevallë. Ndërkaq, Instituti Hidrometeoroligjik i Kosovës ka dhënë aprshikimi për pesë ditët e ardhshme. Ky është parashikimi i plotë: Parashikimi i Motit për pesë ditë ( 27- 31...
1 2 3
Page 1 of 3