archive21 Mars, 2023 - 22:29

Sporti

Policia del me njoftim: Agim Ademi nuk është arrestuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e pasdites ka intervistuar në stacion policor një zyrtar të Federatës së Futbollit të Kosovës, i cili pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar. Megjithatë, Policia ka demantuar raportimet e disa mediave se kinse është arrestuar kryetari i FFK-së, Agim...
Lajme

Hill i çon mesazh Vuçiqit dhe Kurtit: Zbatimi i marrëveshjes së Ohrit është më i rëndësishëm se nënshkrimi

Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë të shtunën në Ohër është ligjërisht e detyrueshme dhe pa nënshkrim, ka konfirmuar sot për FoNet ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Beograd, Christopher Hill, dhe ka treguar se një nga elementet kyçe të marrëveshjes është se detyrimet e të...
Lajme

Kërcet grushti sërish në burgun e Dubravës

Përleshjet mes të burgosurve në qendrat korrektuese në vendin tonë nuk janë edhe aq të rralla. Raste të tilla e incidente të tjera, siç është ikja e të dënuarve janë goxha të shpeshta dhe po ndodhin pikërisht në kohën kur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu po krekoset se po udhëheq...
1 2 3
Page 1 of 3