archive20 Mars, 2023 - 23:39

Lajme

Vdes babai i Blerim Latifit

Analisti politik, Blerim Latifi, ka njoftuar se ka vdekur babi i tij. Përmes një shkrimi në Facebook, Latifi duke iu kujtuar sfidat e vuajtjet ka njoftuar publikun për këtë rast. “Pas një jete të gjatë, me shumë sfida, dhimbje, vuajtje, sakrifica, por edhe triumfe, sot baba na la. I qoftë...
Lajme

“Kena me t’vra ty edhe familjen”, ky ishte shkaku që kërcënua 29-vjeçari në Mitrovicë

Mosmarrëveshjet për borxhe shpeshherë shkaktojnë incidente të ndryshme në vendin tonë, të cilat eskalojnë në përleshje e kanosje. Si rrjedhojë e kësaj krisen miqësi e lidhje familjare dhe lindin konflikte serioze. Një rast i tillë ka ndodhur së fundmi në Mitrovicë, ku dy persona dyshohen se kanë kërcënuar një 29-vjeçar,...
Lajme

Hoxha vushtrrias që vdiq në moshën 40 vjeçare, la pas 5 fëmijë

Dje, në varrezat e fshatit Maxhunaj, me praninë e shumë hoxhallarëve dhe xhematit të shumtë, pas namazit të ikindisë, u varros imami i Xhamisë “Haxhi Ejup” të Vushtrrisë, Hajrullah ef. Musa, i cili ndërroi jetë në moshën 40 vjeçare, raporton VushtrriaPress. Hajrullah ef. Musa lindi më 25.01.1983 në Dumnicë e...
Lajme

Vdes avokati i njohur kosovar

Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij. “Varrimi i të ndjerit, do të bëhet sot me datë 20.03.2023 në ora 12:00 (me drekë), në varrezat e qytetit në...
Biznes

Në vendin tonë buka, sidomos ajo e bardha konsumohet me tepricë

Konsumimi i tepërt i bukës së bardhë dhe brumërave në përgjithësi, shpeshherë mund të jetë i dëmshëm për shëndetin, alarmojnë ekspertët. Ndër të tjera mund të shkaktojë dhe sëmundjen e sheqerit si dhe mbipeshën. Që konsumimi i bukës së bardhë të mos jetë i dëmshëm, ekspertët rekomandojnë përgatitje në kushte...
Lajme

Danimarka hap bunkerin sekret në rast lufte bërthamore

Në Danimarkë, një bunker i ndërtuar në kulmin e Luftës së Ftohtë për t’i rezistuar një konflikti të mundshëm bërthamor dhe i mbajtur sekret për më shumë se 50 vjet, është hapur për vizitorët. Bunkeri tepër sekret, “Regan Vest”, 60 metra nën sipërfaqen shkëmbore të një kodre do të shërbente...
1 2 3
Page 1 of 3