archive19 Mars, 2023 - 22:35

Lajme

Gjendet i vdekur një burrë 77-vjeçar në motel, Policia nis hetimet

Vdekje të dyshimta janë cilësuar vdekjet e personave në hotele dhe motele të vendit viteve të fundit. Shkaktari i këtyre rasteve shpeshherë është besuar të jetë përdorimi i barërave dhe ilaçeve që shërbejnë për ereksion pa përshkrimin e mjekut. Një rast i tillë ka ndodhur sot paradite në motelin “Villa...
Lajme

Vuçiq i reagon Perëndimit pas urdhërarrestit ndaj Putinit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq iu drejtua sot serbëve për t’iu shpjeguar se çfarë ndodhi gjatë takimit në Ohër me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai u pyet nga gazetarët edhe për urdhërarrestin ndaj Vladimir Putinit, të lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë, dhe ky ishte rasti kur ai vendosi...
Lajme

Limaj kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Kurtit

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj kërkon që kryeministri Albin Kurti të jap dorëheqje. Siç thotë Limaj, Kurti ka humbur legjitimitetin dhe e ka shkelur Kushtetutën e vendit. Limaj, përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se ujdia që është arritur në Ohër, është rezultat i politikave mashtruese e populliste në...
Lajme

Buzhala për Kurtin: Është fëlliqani më i madh politik në Kosovë

Gazetari Berat Buzhala e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti “flliqani” më i madh politik në Kosovë. Buzhala përmes një video në rrjetin e tij social në Facebook, ka folur për takimin në Ohër, ku Kosova dhe Serbia janë pajtuar për zbatimin e kësaj marrëveshje të arritur me 27 shkurt në...
Lajme

Humb 13-vjeçarja nga Kaçaniku, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

Humb 13-vjeçarja nga Kaçaniku, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj. Që nga dita e premte është zhdukur 13-vjeçarja Melisa Krasniqi nga Komuna e Kaçanikut. Labinot Tahiri me kërkesë të familjes ka bërë publik rastin, raporton Indeksonline. “ËSHTË ZHDUKUR!!Melisa Krasniqi 13 vjeqare nga komuna e Kaçanikut, ështê zhdukur që nga dita...
Lajme

Befason katoliku Beka Zefi: Për komb, unë sonte bëhem mysliman – Shikoni reagimin e priftit!

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Mysafiri Beka Zefi, i cili i takon konfesionit (besimit) Katolik, i ka sfiduar Hoxhën, Priftin, Ikballe...
Lajme

Ikabell Huduti e shehu që i kërkoi martesë të përkohshme, përplasen keq pas emisionit, moderatori mezi i ndanë – Ja çfarë ndodhi

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Pas realizimit të emisionit Ikballe Huduti e nervozuar nga deklaratat e Shehut, si shenjë revolte, kishte...
Lajme

Baba sheh i kërkon martesë të përkohshme me kontratë Ikballe Hudutit live në emision, nxehet keq ajo – Ja çfarë ndodh!

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Nodonëse deklaratat për martesat e përkohshme të islamologes Ikballe Huduti kishin bërë bujë nëpër media, shehu...
Lajme

Pacolli: Ta mbështesim qeverinë në zbatimin e marrëveshjes

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli është deklaruar pas dakordimit të Aneksit të Marrëveshjes bazë me Serbinë. Pacolli tha se duhet të t’i lënë anash inatet e lavdatat dhe së bashku t’i drejtohemi të ardhmes. “U bëj thirrje të gjitha partive politike, shoqërisë civile dhe çdo qytetari që...
Lajme

Pesë gjërat kryesore nga takimi i Ohrit

Bashkimi Evropian e ka quajtur si shumë të suksesshëm takimin e 18 marsit në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut të nivelit të lartë mes dy vendeve. BE-ja ka thënë se në të palët janë pajtuar për zbatimin e Marrëveshjes...
1 2 3
Page 1 of 3