archive18 Mars, 2023 - 23:31

Lajme

Borell: Jam i lumtur dhe mund të konfirmoj se kemi marrëveshje

“Marrëveshja mbi aneksin e zbatimit është arritur” në takimin mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të shtunën, ka njoftuar Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Joseph Borrell, përcjell Periskopi. “Ne kemi pasur një ditë të gjatë dhe dua të shpreh mirënjohjen time për...
Lajme

Gjobitet shoferi i kamionit, ndoti rrugën me baltë

Një ngasës kamioni në Prizren, është gjobitur nga policia e Kosovës, pasi që ishte kyçur në rrugë, pa i pastruar rrotat e kamionit nga balta. Në njoftimin e policisë thuhet se ngasësi i kamionit i cili nuk është kujdesur që t’i pastrojë rrotat nga balta është gjobitur, pas kyçjes së...
Lajme

Vrasja në Dragodan/ Viktima është nga Dumnica e Podujevës

Një rast tragjik ka ndodhur sot në Dragodan, lagjën e njohur si “Arbëria”, ku pranë një hoteli ka nodhdur një konflikt nga i cili ka përfunduar i vdekur një person. Indeksonline raporotn se nga të shtënat me armë zjarri, ka vdekur 65 vjeçari Rexhep Tahiri. Konflikti dyshohet të ketë lindur...
Lajme

I vrari në Dragodan besohet të jetë rreth 60 vjeç

Burri i vrarë këtë të shtunë në lagjen “Arbëria” në Prishtinë besohet të jetë rreth 60 vjeç. Policia më herët bëri të ditur se ai u vra me armë zjarri në një hotel teksa vdekja u konstatua në vendin e ngjarjes nga ekipi mjekësor. Nga ky incident mbetën të plagosur...
Lajme

Pamje nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja në Dragodan

Një person është vrarë në lagjen Dragodan të kryeqytetit. Këtë për Paparaci e ka konfirmuar policia e Kosovës. Sipas informatave të para, rreth orës 13:20 policia ka marrë informacionin për të shtëna më armë në një hotel në Dragodan. Policia me njësite ka dalë në vendin e ngjarjes së bashku...
Lajme

Zbardhen detaje të tjera për vrasjen në Dragodan

Një person është vrarë në lagjen Dragodan të kryeqytetit. Këtë për Paparaci e ka konfirmuar policia e Kosovës. Sipas informacioneve të para, në vendngjarje kanë përfunduar të plagosur edhe dy persona të tjerë, ndërsa ngjarja raportohet të ketë ndodhur në ambientet e një hoteli. Sipas informatave të para, rreth orës...
Lajme

Vritet një person dhe plagosen dy të tjerë në Dragodan

Një person është vrarë në lagjen Dragodan të kryeqytetit. Këtë për Paparaci e ka konfirmuar policia e Kosovës. Sipas informacioneve të para, në vendngjarje kanë përfunduar të plagosur edhe dy persona të tjerë, ndërsa ngjarja raportohet të ketë ndodhur në ambientet e një hoteli. Sipas informatave të para, rreth orës...
1 2 3
Page 1 of 3