archive14 Mars, 2023 - 23:38

Lajme

Haxhiu: Prishtina asnjë plumb s’e ka shkrepë në luftë

Derisa zhvillohej debat për mundësinë e një marrëveshje me Serbinë, gazetari Baton Haxhiu në një moment tha se Prishtina asnjë plumb s’e ka shkrepë në luftë. Ky debat u zhvillua mes Haxhiut dhe analistit Jusuf Thaçi në emisionin ‘Pressing’ në T7 derisa gazetari Haxhiu thoshte se duhet të nënshkruhet marrëveshja...
Lajme

Haradinaj: Kurtit ka me ia hëngër kryet lakmia për pushtet

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vlerëson se kryeministri aktual Albin Kurti i ka kapur institucionet e shtetit. Haradinaj thotë se Kurti ka krijuar ‘lidhje të shkurtëra’ nëpër këto institucione saqë personalisht i interviston edhe kandidatët për anëtarë të bordeve. “Po na del ndër më të etshmit për pushtet, më i...
Lajme

Në Kolegjin Aab promovohet libri i autorit Evarist Beqiri “Themeluesi – Lidershipi i Ismail Qemalit”

Në Kolegjin AAB, është bërë promovimi i librit “Themeluesi – Lidershipi i Ismail Qemalit”, nga autori Evarist Beqiri, ndërsa morën pjesë figura të njohura politike, si kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, deputetja Ganimete Musliu, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemajl Minxhozi, gjeneralmajori i FSK-së, Gëzim Hazrolli dhe...
Interesante

Arusha ha 3 mijë euro mjaltë në Marec

Në 12:00 të natës erdhi, mjaltën e hëngri, ndërs kosheret i hodhi. 2500 euro është vlera e dëmeve që një ari i shkaktoi bletarit Ilmi Metolli nga Mareci i komunës së Prishtinës, të cilët ia hëngri mjaltin e bletëve e më pas i theu 15 koshere të tyre. Bletari nga...
1 2
Page 1 of 2