archive12 Mars, 2023 - 23:22

Lajme

Hoxhë Mustafë Bajramin e provokojnë keq për Erdoganin, ai tenton të ikë nga emisioni – Ja çfarë ndodh

Në emisionin Kojshi Show, këtë javë mysafir ishin teologu i njohur Mustafë Bajrami dhe konspiracionisti Arjanit Sllamniku. Në këtë emision u diskutuar për fenë në raport me shkencën si dhe teoritë konspirative. Në një moment gjatë emisionit, moderatori dhe mysafiri tjetër në studio e provokojnë teologun Mustafë Bajramin për presidentin...
Lajme

Kospiracionisti Arjanit Sllamniku thotë se programi Harp e Amerikës mund të shkaktojë tërmete, faktet shkencore e demantojnë

Shënim: Artikulli është përmirësuar, bazuar në gjetjet e "Fact-checker private" Në emisionin Kojshi Show, këtë javë mysafir ishin teologu i njohur Mustafë Bajrami dhe konspiracionisti Arjanit Sllamniku. Në këtë emision u diskutuar për fenë në raport me shkencën si dhe teoritë konspirative. Konspiracionisti Arjanit Sllamniku, në këtë emision bëri një...
Lajme

“Ishe e ëmbël dhe delikate”, i jepet lamtumira e fundit 19-vjeçares shqiptare që vdiq në aksidentin tragjik në Itali

“Ishe e ëmbël dhe delikate”, i jepet lamtumira e fundit 19-vjeçares shqiptare që vdiq në aksidentin tragjik në Itali. Eralda Spahillari, 19-vjeçarja që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali është përcjellë për në banesën e fundit. Rreth 500 veta morën pjesë në ceremoninë mortore për t’i dhënë lamtumirën e...
Shëndeti

Rritet përdorimi i cigareve elektronike, IKSHPK tregon rreziqet

Në Kosovë është rritur dukshëm përdorimi i cigareve elektronike. Madje, edhe nëpër emisione të ndryshme personalitete të njohura shfaqen me ato në duar. Në një përgjigje për “Arbresh.info” nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), thonë se edhe pse cigaret elektronike nuk përmbajnë duhan, janë të dëmshme për...
1 2
Page 1 of 2