archive11 Mars, 2023 - 20:54

Op/Ed

Pse vonohemi kur e dimë fundin?

Nga Baton Haxhiu Të dy liderët janë të informuar se nuk mund të dalin nga korniza që kanë përcaktuar 27 shtetet e Bashkimit Evropian. Kanë qenë dhjetë vite në pritje dhe humbje kohe për të ndërtuar një status quo, të cilën e kanë vuajtur miliona qytetarë të Kosovës. Edhe pse...
Lajme

Stuhi bore e shiu në Prishtinë

Reshjet e borës e shiut gjatë ditës së sotme kanë përfshirë kryeqytetin. Po ashtu fronti i ftohtë ka bërë që të ketë edhe erëra mjaft të fuqishme. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të jetë edhe më ftohtë dhe temperaturat do të zbresin për 4-5 gradë...