archive7 Mars, 2023 - 23:59

Lajme

Për 7 Mars, kujtohen edhe shpullat e mësimdhënësve

Për mësimdhënie të mirë e këshilla shpeshherë janë shembull. Por, mësuesit kosovarë mbase nuk mund të lavdërohen edhe për dajakun që dikur ua jepnin nxënësve, me a pa arsye, raporton Klan Kosova. Kjo vepër që vite më parë ishte më e shprehur, duket se do mbetet për shumë gjatë në...
Lajme

Rrahje masive në Prishtinë, gjashtë persona përleshen me grushta

“Ofendime e të shara” – Rrahje brutale mes disa të rinjëve në Ulpianë. Filluan me ofendime e sharje ndaj njëri tjetrit, por vazhdoi me rrahje brutale, konflikti mes disa të rinjëve në Lagjen Ulpiana. Sipas pamjeve, në përleshje janë përfshirë së paku gjashtë persona dhe nuk dihen arsyet e mosmarrëveshjes...
Lajme

Haliti: Serbia nuk ka me e nënshkru planin franko-gjerman, loja është me e ba edhe Kosovën mos me e nënshkru

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, në emisionin “Context” në ATV, ka thënë se ai personalisht nuk e beson që serbia do ta nënshkruaj propozimin franko-gjerman për normalizim të marrëdhënieve Kosovës -Serbi. “Unë nuk e besoj që Serbia ka me e nënshkru. Tani nga diskutimet që janë duke...
Lajme

Katër të lënduar në një aksident trafiku afër Klinës

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në fshatin Grabanicë të Klinës. Në këtë aksident janë lënduar katër persona mirëpo gjendja shëndetësore e tyre raportohet se është jashtë rrezikut për jetën. Në vendin e aksidentit ka dalë menjëherë policia e trafikut e cila është marrë me...
Fun

Plaku ‘tronditë’ loken: Në trup më pëlqeve shumë po mindilin kur ta heka, u tutsha çka po m’del. Ky reagim i saj nuk pritej

Këtë javë, në ciklin e emisioneve “Porosia e Lokes” në Kojshia Show, mysafirë ishin një çift i të moshuarëve Nezir e Miradije Halili. Ata me rrëfimet e tyre e shkrinë së qeshuri moderatorin e emisionit, Sadri Imerin. Çufti treguan shumë ngjarje komike nga jeta e tyre e përbashkët. Madje plaku...
1 2
Page 1 of 2