archive2 Mars, 2023 - 22:44

Lajme

Humbi të bijën dhe dhëndrin nga tërmeti, flet babai që nuk po gjen trupin e vajzës: Vetëm ne dhe Zoti e di se sa po vuajmë. Jemi të shkatërruar

Ndërsa u gjet trupi i 32-vjeçarit Miraç İlhan, i cili mbeti në rrënojat e ndërtesës së shkatërruar Rezidenca Rönesans në Hatay, e cila u godit nga tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş, pritet rezultati i testit të ADN-së për gruan 30-vjeçare Esra İlhan. Rezultati i ADN-së pritet për Esra İlhan, e...
Lajme

E dhimbshme/ Plaku nga Drenica: Mi dogjën familjarët për së gjalli e disa shqiptarë po gëzohen që Haga po denon UÇK’në, bre nanën…..

Këtë javë në rubrikën “Porositë e Lokës/ Bablokut”, të emisionit Kojshia Show, mysafir ishte Bajram Shala nga Drenica, i cili në ketë emision ndau me shikuesit historinë e dhimbshme të familjes së tij. Ky plak nga Drenica, i cili në këtë intervist rikujtoi dhimbjen e tij që kishte përjetuar gjatë...