archive1 Mars, 2023 - 22:54

Lajme

Mbahet Akademia Perkujtimore për poetin, e veprimtarin e Çështjes Kombëtare, Fehmi Ymeri!

Në Komunën e Vitisë është mbajtur Akademi Përkujtimore kushtuar poetit, e veprimtarit të Çështjes Kombëtare, Fehmi Ymeri. Në këtë akademi përkujtimore, e organizuar nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Krijuesve “Ramadan Musliu”, nën patronatin e kryetarit të komunës së Vitisë, Sokol Haliti, e cila mboldhi poetë dhe veprimtarë të shumtë të...
Lajme

Vdekje e dyshimtë në Mitrovicë, gjendet një person pa shenja jete

Një person është gjetur pa shenje jete në banesën e tij në Mitrovicë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Njoftimi i plotë i policisë: VDEKJE E DYSHUAR/Mitrovicë 28.02.2023. Raportohet se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në banesën e...