archive8 Shkurt, 2023 - 23:53

Lajme

Niset kamioni i parë me ndihma të grumbulluara nga qytetarët e Kosovës për të prekurit nga termeti në Turqi

Qytetarë të komunitetit turk në Prishtinë, me organizimin e shoqatës joqeveritare “Gerçek”, kanë bërë organizuar mbledhjen e ndihmave materiale dhe financiare për popullatën e Tükiye-s që u prek nga tërmetet vdekjeprurëse më 6 shkurt, raporton Anadolu. Një nga nismëtarët e fushatës për mbledhjen e ndihmave, Yildiray Bayram, tha për Anadolu...
Lajme

Erdogan: Brenda një viti do të ndërtojmë ndërtesa të reja në 10 provincat e goditura nga tërmeti

Të paktën 8.574 persona humbën jetën dhe 49.133 të tjerë u plagosën pas dy tërmeteve të fuqishme që tronditën Türkiyen jugore të hënën, deklaroi sot presidenti Recep Tayyip Erdoğan, raporton Anadolu. Erdoğan vizitoi sot rajonin Kahramanmaraş, i cili ishte më i godituri nga tërmeti shkatërrues dhe vlerësohet të jetë fatkeqësia...
Lajme

Publikohet logoja e 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës

Publikohet logoja e 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Qeveria e Kosovës prezantoi të mërkurën logon e 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, e cila ka motive nga ngjyrat e flamurit të Kosovës dhe atij kombëtar. Prezantimi u bë në një konferencë për media të zëvendëskryeministrit të parë për Integrim Evropian, Zhvillim...
1 2
Page 1 of 2