archive6 Shkurt, 2023 - 22:53

Lajme

Niset kontingjenti i FSK’së në operacionin e kërkim – shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi

Pas konsultave me Gjeneral Jasharin, kontakteve direkte gjatë tërë ditës me homologun tim turk, Ministrin e Mbrojtjes, Hulusi Akar, vendimin e kryeministrit Kurti dhe autorizimit nga ana e Presidentes Osmani, nisëm kontingjentin e specializuar të FSK-së për operacionin humanitar në Turqi për reagim me rastin e tërmetit të sotëm. Njoftimin...
ShowBiz

“Godet” analistja Luljeta Aliu: Big Brother e ka gjetur veten në Kosovë, shikohet nga njerëz rural që nuk lexojnë, e merren me thashetheme…

Analistja Luljeta Aliu ka ofenduar banorët që jetojnë në fshatra derisa ka sulmuar Big Brother. Aliu në një shkrim në Facebook nuk është përmbajtur nga ofendimet ndaj banorëve që jetojnë në fshatra, duke thënë se Bir Brother është format që shikohet nga “njerëzit ruralë”. Ajo ka thënë se Big Brother...
Lajme

Osmani autorizon FSK’në për të ofruar ndihmë në Turqi

Presidentja Vjosa Osmani ka autorizuar dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës për ndihmë Republikës së Turqisë në tejkalimin e pasojave të tërmeteve të sotme Osmani, në cilësinë e komandantes supreme, në pajtim me kompetencat saj kushtetuese, ka nënshkruar autorizimin për dërgimin e trupave të Forcës së Sigurisë së Kosovës...
1 2 3
Page 1 of 3