archive5 Shkurt, 2023 - 22:14

Lajme

Blerim Latifi: Shqiptarët janë në rrezik të shkatërrimit të mendjes

Profesori Universitar, Blerim Latifi ka thënë se shqiptarët janë të rrezikuar më shumë se kurrë për shkatërrimin e mendjes. Kjo sipas Latifit, pasi që në studio televizive shumë persona e hedhin poshtë shkencën e Ajnshtajnit përmes broçkullave. “Në Kosovë e Shqipni shkollat pa mësues fizike, ndërsa studiot televizive të mbushura...
ShowBiz

Ndërron jetë aktori i famshëm

Aktori amerikan me famë botërore, Charles Kimbrough, ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare. Lajmin e konfirmoi djali i tij për “New York Times”. Ai ishte i nominuar edhe në “Emmy Awards”. Gjithashtu ishte i njohur zëri i tij nga filmi i animuar “The Hunchback of Notre Dame”....
Lajme

Prifti At Nikolla Xhufka zbulon bisedën me priftin serb: Ai me tha ik me t’mira se të rrahim, unë jam zot shtëpie këtu

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin prifti ortodoks nga Shqipëria, At Nikolla Xhufka, historiani i njohur, Hakif Bajrami, imami Xhevat Kryeziu si dhe aktivisti Bekë Zefi, ku diskutuan për manastiret në Kosovë, në veçanti për Manastirin Decanit, shkruan Korrespodenti. Ekipi i emisionit Kojshia Show ia mundësoi At Nikollës...
Lajme

Historiani Hakif Bajrami ‘godet’ hoxhën: Hoxhë Efendi, asnjë mysliman nuk u kthye prej Turkie me luftu për Kosovë

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin prifti ortodoks nga Shqipëria, At Nikolla Xhufka, historiani i njohur, Hakif Bajrami, imami Xhevat Kryeziu si dhe aktivisti Bekë Zefi, ku diskutuan për manastiret në Kosovë, në veçanti për Manastirin Decanit, shkruan Korrespodenti. Historiani Hakif Bajrami në këtë emision tha se Serbia...
Lajme

At Nikolla sulmohet nga priftërinjtë serb në Manastir të Deçanit. KFOR’i iu merr telefonat – Ja çfarë ndodhi!

Në emisionin Kojshia Show, këtë javë mysafirë ishin prifti ortodoks nga Shqipëria, At Nikolla Xhufka, historiani i njohur, Hakif Bajrami, imami Xhevat Kryeziu si dhe aktivisti Bekë Zefi, ku diskutuan për manastiret në Kosovë, në veçanti për Manastirin Decanit, shkruan Korrespodenti. At Nikolla Xhufka, në një intervistë dhënë më parë...
Lajme

Aksident zinxhiror si pasojë e borës, përfshihen 30 vetura

Në autostradën Stvrtok-Poprad në veri të Sllovakisë, ka ndodhur një aksident zinxhiror ku janë përfshirë rreth 30 vetura, raportojnë mediat sllovake. Krahas atij aksidenti, ka ndodhur edhe përplasja e shtatë veturave në drejtim të kundërt për shkak të motit të keq. Policia njoftoi se nuk ka të lënduar të rëndë,...
1 2
Page 1 of 2