archive4 Shkurt, 2023 - 22:47

Lajme

SHBA’ja rrëzon balonën spiune kineze, konfirmon presidenti Biden

Shtetet e Bashkuara kanë rrëzuar një balonë të dyshuar spiune kineze që ka fluturuar mbi hapësirën e saj ajrore. Presidenti amerikan, Joe Biden, e ka konfirmuar aksionin, duke thënë se balona “u rrëzua suksesshëm” dhe i komplimentoi pilotët për aksionin. Pamjet televizive treguan një shpërthim të vogël, duke e bërë...
Sporti

Distria ia siguron një tjetër medalje Kosovës, arrin në finale të Grand Slamit në Parisit

Xhudistja, Distria Krasniqi, ka kaluar në finale të Grand Slamit në Parisit. Krasniqi në gjysëmfinale mposhti xhudisten franceze, Amandine Buchard me Ippon. Xhudistja kosovare, që garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, në çerekfinale mposhti Sosorbaram Lkhagvasuren nga Mongolia. Distria në raundin paraprak shënoi fitore ndaj spanjolles, Marina Castello Diez....
Biznes

Vendi nuk ka kamarierë, sipërmarrësit: Punojnë 3 ditë dhe largohen

Kriza e mungesës së fuqisë punëtorëve ka prekur baret dhe restorantet. Aldo, prej vitesh merret me menaxhimin e ketyrë aktiviteteve. Por kohët e fundit, për të gjetur kamarierë, banakierë apo dhe sanitare, është kthyer në sfidë. “Duke ardhur dhe duke rënë kërkesa për kamarier, banakierë apo dhe pozicione të tilla...
Lajme

Gjendet i vdekur në rrugë një burrë në Mitrovicë, Policia jep detaje

Një burrë është gjetur i vdekur në rrugën “Selim Kalludra” në Mitrovicë, raporton Express. Rastin e ka konifrmuar Policia e Kosovës, përmes raportit 24 oësh, ku ka bërë me dije se trupi është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore. “HETIM I VDEKJES- Rr. Selim Kalludra, Mitrovicë 03.02.2023-10:10. Njësitet...
1 2
Page 1 of 2