archive2 Shkurt, 2023 - 22:53

Lajme

Befason Milaim Zeka: E kam votuar Albin Kurtin

Komentatori politik, Milaim Zeka në “Politiko”, ka komentuar qeverisjen e kryeministrit, Albin Kurti duke treguar për herë të parë se ai e ka votuar këtë të fundit në zgjedhjet nacionale. Zeka, ka thënë se ka menduar që kur vjen Kurti ka me ndërtu themelin e shtetit, por që sipas tij...
Lajme

“Pse po ma zë rrugën”, nxehen gjakrat mes shoferëve te rrethi i flamurit, 25-vjeçari kërkon ndihmën e Policisë

Konfliktet verbale mes pjesëmarrësve në trafik nuk janë të rralla në vendin tonë dhe shpesh përcillen edhe me incidente. Shumë herë Policia e Trafikut detyrohet të dalë nëpër rrugët kryesore dhe të mbajë rregullin e rendin, por jo gjithmonë arrijnë të intervenojnë në raste të tilla, raporton Gazeta Sinjali. Kështu...
Lajme

Pamjet e sulmit të deputetëve të opozitës ndaj presidentit Vuçiq

Gjatë seancës për planin franko – gjerman në Serbi, deputetët e opozitës i janë vërsulur presidentit të Serbisë, Alexander Vuçqit. “Tradhti, tradhti” kanë thirrur në zë deputetët e opozitës duke e rrethuar foltoren e presidentit. Ndërhyrja e sigurimit e ka evituar përplasjen fizike. Në vend të kësaj, Vuçiqi prezantoi planin...
Lajme

Seanca për planin franko gjerman, kaos në Kuvendin e Serbisë, deputetët e opozitës i sulen Vuçiqit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq foli para deputetëve të Kuvendit të Serbisë për rreth 80 minuta, por prezantoi shumë pak detaje të planit franko-gjerman për Kosovën, të cilin e kërkon opozita. Kuvendi i Serbisë është përfshirë në një kaos derisa disa deputetë të opozitës nga radhët e “Dveri” janë sulur drejt...
1 2
Page 1 of 2