archive30 Janar, 2023 - 22:36

Lajme

Basha bën disa pyetje dhe kërkon përgjigje: “A di dikush me shpjegu?”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka shtruar në publik disa pyetje pas zhvillimeve të fundit në vend, posaçërisht rreth përpjekjeve të ndërkombëtarëve që të arrihet një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Teksa kërkonte shpjegime dhe tregonte se si kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërkonte që t’ia ndalonte Serbisë mbajtjen...
Lajme

Parashikimi i Gashit nëse Kosova shkon në zgjedhje: Ju garantoj, rezultati s’do të jetë më 50.2%, por shumë më lartë

Aktivisti, Shkëlzen Gashi, është shprehur i bindur se kryeministri, Albin kurti nuk e implementon Asociacionin e komunave me shumicë serbe. “Kurti as nuk jep dorëheqje. Një çerek-shekulli ka karrierë politike mbi këto kauza”, thotë Gashi teksa thotë se nuk përjashtohet mundësia që Kurti të rrëzohet. “Mund të rrëzohet sepse ndoshta...
Lajme

Ambasadori Hill: Serbia konstruktive dhe gati për marrëveshjen

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill ka thënë se Serbia është gati për t’u marrë vesh me Kosovën për marrëveshjen përfundimtare drejt normalizimit të marrëdhënieve. Hill, nëpërmjet një reagimi të shkurtër në Twitter, ka thënë se marrëveshja nuk do të jetë e lehtë për asnjërën...
Interesante

Misteri i llambës që rri ndezur që nga viti 1901

Stacioni i zjarrfikëses Livermore në Kaliforni është bërë sot një atraksion turistik. Çdo vit qindra njerëz kuriozë kalojnë në qytet për të parë llambën e njohur me emrin ‘Centennial Light’ e cila është ndezur në vitin 1901 dhe është fikur vetëm katër herë për shkak të rinovimeve. Origjina e llambës...
Shëndeti

Paralajmërimi i frikshëm i psikologes: Big Brother përveç pasojave tjera, mund të shkaktojë edhe vetëvrasje

Prej më shumë se një muaj publikut shqipfolës i është servuar reality show i njohur me emrin ‘’Big Brother’’. Ky format me protagonistë të ndryshëm është transmetuar në dy televizione të ndryshme, njëri në Kosovë dhe tjetri në Shqipëri. Ku banorët e secilës shtëpi të ‘’Vëllait të Madh’’ kanë arritur...
1 2 3
Page 1 of 3