archive29 Janar, 2023 - 23:27

Lajme

Buzhala: Kurti kur te bahet puna mu* shkon te familja në Norvegji

Gazetari, Berat Buzhala, ka reaguar kundër kryeministrit Albin Kurti pasi deklaroi se takimi me 31 janar për Asociacionin e komunave me shumicë serbe do të bëhet për shkak të insistimit të të dërguarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Buzhala tha se Kurti po e...
Lajme

Abdixhiku: Kosova po zbrazet, veç sot u larguan 134 persona

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku thotë se nga bashkëbisedimi me diplomatë të huaj, kuptoi se vetëm gjatë vitit 2022, mbi 49 mijë kosovarë janë pajisur me viza pune dhe kanë lëshuar vendin për në Evropë. Ai thotë se edhe këtë të diel janë larguar 134 persona. “Kosova thjeshtë po zbrazet...
Lajme

Adem Grabovci; Kadri Veseli e dinte se Albin Kurti do ta kthejë Serbinë në Kosovë, ai e njihte shumë mirë – Ja ku bazohej

Këtë javë në emisionin Kojshia Show i ftuar ishte ish-sekretari i PDK’së, Adem Grabovci. Ai në këtë emision foli për gjendjen aktuale politike në vend, por edhe për zhvillimet e fundit brenda PDK’së, shkruan Korrespodenti. Duke folur për zhvillimet aktuale politike në vend, Grabovci përmendi fjalimin e ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli,...
Lajme

Befason hoxha shqiptar: Duhet të ndërtojmë një kishë ortodokse shqiptare dhe ta shpëtojmë shqiptarinë nga miti serb

Këtë javë në emisionin Kojshia Show i ftuar ishte ish-sekretari i PDK’së, Adem Grabovci si dhe hoxha i mirënjohur Xhevat Kryeziu. Në këtë emision u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend, shkruan Korrespodenti. Hoxha Xhevat Kryeziu, ndër të tjera në këtë emision tha se manastiret të cilat, sipas...
Lajme

Adem Grabovci ‘tronditë‘ elektoratin e PDK’së, tregon se a e bisedoi me Hashim Thaçin në Hagë për Fatmir Limajn si kryetar të partisë

Këtë javë në emisionin Kojshia Show i ftuar ishte ish-sekretari i PDK’së, Adem Grabovci. Ai në këtë emision foli për gjendjen aktuale politike në vend, por edhe për zhvillimet e fundit brenda PDK’së, shkruan Korrespodenti. Grabovci nuk la pa folur edhe për zërat e disa anëtarëve të PDK’së për rikthimin...
Lajme

Adem Grabovci: Do të tmerroheni nga përgjimet e Vetëvendosjes që do dalin – Ky njeri përfshihet aty!

Këtë javë në emisionin Kojshia Show i ftuar ishte ish-sekretari i PDK’së, Adem Grabovci. Ai në këtë emision foli për gjendjen aktuale politike në vend, por edhe për zhvillimet e fundit brenda PDK’së, shkruan Korrespodenti. Grabovci në këtë emision foli për përgjimet që ishin publikuar më parë, duke thënë se...
1 2
Page 1 of 2