archive22 Janar, 2023 - 22:14

Lajme

Vërshimet, nesër nuk mbahet mësim në katër shkolla të Skenderajt

Nesër nuk do të mbahet mësimi në katër shkolla të Skenderajt, si pasojë e vërshimeve që kanë lënë dëme të mëdha. Këtë e bëri të ditur Drejtori i Arsimit në Skenderaj, Kastriot Duraku. “Mësimi nuk do të mbahet në shkollat: Gjimnazi “Hamëz Jashari”, ShMLP “Anton Çetta”, Shfmu “Ismet Rrahmani” Aqarevë...
Lajme

Hoxhë Irfan Salihu: Ata që mohojnë Zotin nuk do të mund ta takojnë Zotin, ateisti mund të jetë njeri prej tyre – Ja si reagon ateisti

Emisioni Kojshia Show, këtë javë për temë kishte “Origjinën e njeriut”. Mysafirë në studio për të folur për këtë teme kishte Kastriot Musliu biolog dhe publicist, si dhe hoxhën e njohur nga Prizreni, Irfan Saliu, shkruan Korrespodenti. Hoxha Irfan Salihu, në këtë emision tha se ata që e besojnë se...
Lajme

Ateisti Kastriot Musliu: Majmuni e njeriu janë pothuajse njësoj – Nxehet fort hoxhë Irfan Salihu!

Emisioni Kojshia Show, këtë javë për temë kishte “Origjinën e njeriut”. Mysafirë në studio për të folur për këtë teme kishte Kastriot Musliu biolog dhe publicist, si dhe hoxhën e njohur nga Prizreni, Irfan Saliu, shkruan Korrespodenti. Biologu Kastriot Musliu, në këtë emision shpjegoi disa nga keqkuptimet më të mëdha...
Lajme

Gjermani, shqiptari vret ish-gruan në vendin e saj të punës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Markdorf të Gjermanisë, ku një shqiptar ka shkuar të vendi i punës së ish-gruas dhe e ka qëlluar për vdekje. 47-vjeçari shqiptar është arrestuar nga policia dhe ndodhet në paraburgim. Kjo është bërë e ditur nga prokuroria publike në Konstanz...
1 2
Page 1 of 2