archive21 Janar, 2023 - 21:28

Lajme

Ndërmarrjet publike ndalojnë 2-euroshin, 66 mijë euro false në tre muaj

Me monedhat metalike prej 2 eurove qytetarët nuk mund të paguajnë faturat e ujësjellësit. Kompania rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka disa ditë që ka ndaluar marrjen e kësaj monedhe nëpër të gjitha arkat që ka në Prishtinë. Vendimi ka ardhur pasi bankat ia kanë refuzuar një shumë parash kësaj ndërmarrjeje,...
Lajme

Ushtarët turq ofrojnë ndihmë me veshje për të prekurit nga përmbytjet

Kryesia e Delegacionit Përfaqësues të Türkiye-s që shërben në kuadër të forcave të Forcave Paqeruajtëse (KFOR) në Kosovë, ka ofruar ndihmë me veshje për personat në nevojë të prekur nga përmbytjet në qytetin e Mitrovicës në Kosovë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Kryesia e Delegacionit Përfaqësues të...
Lajme

E dhimbshme: Vdes në QKUK gruaja që pësoi 90% diegie në trup

Plagët që i mori nga diegia ditë më parë, nuk mundi të iu bëjë ballë 35-vjeçarja e cila ishte duke u trajtuar në repartin intenziv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, raporton Gazeta Sinjali. Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës bëjnë të ditur se 35-vjeçarja kishte marrë djegie në 90 për...
Sporti

Xhaka mund të shpallet futbollisti më i mirë i Zvicrës

Granit Xhaka është në mesin e të nominuarve për çmimin “Lojtari më i mirë i Kombëtares së Zvicrës”. Futbollistët më të mirë zviceranë të vitit kalendarik 2022 do të nderohen sërish në një ceremoni të përbashkët të organizuar nga Federata Zvicerane e Futbollit dhe Liga Zviceriane e Futbollit. Ceremonia e...
1 2
Page 1 of 2