archive20 Janar, 2023 - 23:18

Lajme

Nura: U humb pasuria e krijuar me shumë mund

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura permes një shkrimi ka thënë se nga vërshimet u humb pasuria e krijuar me shumë mund. Megjithatë, ai shton se “do të ngrihemi sërish”. “Vetëm një pjesë e shfaqur nga rrënimi po thuajse i tërësishëm i gjithçkaje që u gjend përballë ujit të rrëmbyeshëm, që...
Lajme

Vërshimet në Kosovë, policia del me njoftimin e radhës

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë duke vazhduar aktivitetet e njësive policore në zonat e përfshira nga vërshimet. Në njoftimin e tyre thuhet se pas reshjeve të shiut dhe vërshimeve në ditën e djeshme, sot ka filluar të bie niveli i ujit, kurse aktivitetet policore në rajonet që janë...
Lajme

Zelensky dyshon se Vladimir Putin ka vdekur

Gjatë fjalimit në Forumin Ekonomik Botërorë në Davos, Presidenti i Ukrainës Zelensky përsëriti thirrjen e tij për aleatët perëndimorë të Ukrainës që të dërgojnë më shumë armë në Kiev përpara se Rusia të nisë sulme të reja. Përveç kërkesës së tij gjatë fjalimit të tij ai vuri në dyshim edhe...
ShowBiz

“Ndalon dhe flet me shqiptarët kudo që i sheh”, bashkëshorti i Rita Orës, Taika: Nëse doni të martoheni me një shqiptare, ju më mirë mësoni shqip

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka më shumë se një vit që është martuar me regjisorin e famshëm hollivudian, Taika Waititi. Çifti ishin nikoqirë të mbrëmjes së madhe të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards 2022, në nëntor të vitit të kaluar. E teksa qëndruar për disa...
Lajme

IHMK: Reshjet e shiu do të vazhdojnë deri më 25 janar

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka deklaruar se situata e përgjithshme hidrometeorologjike në pjesën më të madhe të vendit, ditëve të fundit është përkeqësuar, si pasojë e reshjeve intenzive të shiut, sidomos në disa pjesë të vendit. Sipas njoftimit të IHMK-së, reshjet e shiut me intenzitet të ndryshuar, pritet të vazhdojnë...
Lajme

Gjinovci: Nuk duhet pyetur qytetarët për Trustin, janë analfabetë

Analisti Rron Gjinovci, ka mirëpritur vendimin e deputetëve të Kosovës, për të votuar kundër projektligjit për tërheqjen e Trustit Pensional. Gjinovci në emisionin “Konfront” të KTV-së, tha se njerëzit që nuk dinë të lexojnë, nuk mund t’u lejohet të marrin vendime për të ardhmen e tyre. “Njerëzve që s’dinë të...