archive19 Janar, 2023 - 22:23

Lajme

Krasniqi: Sveçla nuk ka ndjesi njerëzore, preokupohet për teneqe

Milazim Krasniqi, profesor universitar, ka thënë se për zyrtarët qeveritarë të Kosovës se kanë mungesë të ndjesisë njerëzore. Krasniqi, përmes një postimi në Facebook, ka dënuar mos reagimin e ministrit të Punëvë të Brendshme, Xhelal Sveçla për kërcënimet ndaj zyrtarëve të LDK-se dhe PDK-së. Profesori ka kritikuar edhe rikthimn e...
Interesante

Kur ndodhi që ujgurët u bënë muslimanë?

Popullsia e një toke të pasur, nën një pushtet ateist e mizor. Kur ndodhi që ujgurët u bënë muslimanë? Turkestan është një përzierje e dy fjalëve “Turk” dhe “Stan” që do të thotë: tokë e turqve. Është një rajon i gjerë në Azinë Qendrore i ndarë nga malet në dy...
Lajme

Trusti nuk kalon

Projektligji për tërheqjen e Trustit Pensional nuk ka kaluar në Kuvend. Në sallë ishin 101 deputetë, prej të cilëve 97 kanë votuar. Sipas kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, 42 deputetë kanë votuar në favor të projektligjit. Ndërsa 55 kanë votuar kundër. Kryekuvendari ka thënë se nuk ka pasur asnjë abstenim....
1 2
Page 1 of 2