archive16 Janar, 2023 - 23:00

ShowBiz

Getinjo largohet nga Big Brother VIP Kosova

Indeksonline më herët raportoi se njëri nga djemtë e shtëpisë se famshme “BBVK” do ta lërë sonte garën. Burime të Indeksonline bëjnë me dije se reperi Getinjo është ai që do e lë shtëpinë. Reperi i njohur, i cili hyri i pari në shtepine e BBVK, ka vendosur ta lë...
Lajme

Ja kur shqyrtohet Projektligji për Trustin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se të enjten në Kuvendin e Kosovës do të shqyrtohet në lexim të parë Projektligji për Trustin. Kryesia e Kuvendit të Kosovës, e mbledhur të hënën, ka vendosur që ky projektligj të shqyrtohet në seancën e parë...
Interesante

Teknika ushtarake e gjumit, si të flini për 2 minuta

Një teknikë e “gjumit ushtarak” është bërë shumë e njohur në mediat online. Sipas kësaj teknike, njerëzit mund të flenë në afat rekord: brenda dy minutave. Por, pse quhet kështu? Gjumi shpeshherë përshkruhet si funksion thelbësor, duke i lejuar trupit dhe mendjes të rimbushet. Thuhet se së pari u gjet...
Lajme

“Jetojmë në shekullin e Turqisë”, Erdogan s’përmbahet: Nëse Greqia sillet mirë, s’ka pse të frikësohet nga raketat

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan s’i ka ndalur kërcënimet ndaj Greqisë. Sërish ai ka bërë deklarata të forta duke paralajmëruar autoritetet greke se për sa kohë që Greqia do të sillet mirë, nuk ka pse të ketë frikë nga raketat, raportojnë mediat në Athinë. Në një komunikim për mediat ndërsa...