archive14 Janar, 2023 - 20:40

Lajme

Therje me thikë në Bregun e Diellit, shkak bëhet mosmarrëveshja në trafik

Nj therjë me thikë ka ndodhur më herët në lagjën Bregu i Diellit në Prishtinë. Indeksonline raporton se deri te rasti dyshohet të ketë ardhur pas një mosmarrëveshjeje në trafik. Ndërkohë, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka konfirmuar rastin për Indeksonline. “Sot rreth orës 17:30, kemi...
Lajme

Adi Krasta zë pozitën e zëvendësdrejtorit në RTK

Bordi i Radio Televizionit të Kosovës, ka emëruar Ardian (Adi) Krastën zëvendësdrejtor të ri të RTK-së. Në mbledhjen e mbajtur sot, Krasta është zgjedhur zëvendësdrejtor i RTK-së, pas 8 votave për dhe asnjë kundër. Propozimin para bordit e ka bërë drejtori i Radiotelevizionit të Kosovës, Shkumbin Ahmetxhekaj, i cili tha...
ShowBiz

“Djali i biznesmenit të njohur, lidhjet me Edi Ramën” – Ky është i dashuri i Kiara Titos jashtë shtëpisë

Konkurrentja nga Lushnja, Kiara Tito, është bërë personazh në shtëpine Big Brother Vip 2. Jo më tepër për atë ç’ka përfaqëson, sesa për nga pëlqimet e Luiz Ejllit ndaj saj. Mirëpo Kiara është përpjekur ta mbajë gjithmonë larg këngëtarin shkodran, shkruan ‘TiranaWeb’. Mjaftoi loja e këtij të fundit për ‘sëmundjen’...
ShowBiz

Çka po ndodh në oborrin e BBVA, mblidhen qindra njerëz

Luizi Ejlli, figura më e dashur për publikun shqiptarë po mbështetet nga qindra njerëz edhe pas prime-it të fundit. Në oborrin e BBVA janë tubuar disa njerëz për t’i treguar mbështetjen Luizit. Këngëtari i njohur, i rrëfeu Kiara Titos pak ditë më parë se vuante nga një sëmundje e rrallë....
Lajme

VV për shtesat e fëmijëve: 300 mijë aplikime të pranuara

Levizja Vetëvendosje ka thënë se deri më tani kanë pranuar 300 mijë aplikime për shtesa për fëmijë. Përmes një njoftimi në Facebook, nga kjo parti thuhet se ky është një nga premtimet që tashmë është përmbushur në vetëm gjysmën e parë të mandatit ku të gjithë fëmijët deri në moshën...
1 2
Page 1 of 2