archive12 Janar, 2023 - 22:36

Interesante

Pse është shumë qetë kur bie borë?

Dalja jashtë pas reshjeve të borës mund të jetë magjike, me spektaklin e dimrit të nënvizuar nga ndryshimi i peizazhit zanor. Papritur, gjithçka është e qetë. Heshtja e veçantë është pjesërisht për shkak të zvogëlimit të aktivitetit njerëzor. Ka më pak njerëz dhe më pak trafik, shpesh më pak aeroplanë...
Lajme

Nis takimi i Kurtit me kancelarin austriak, pritet me ceremoni shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga Kancelari Federal austriak, Karl Nehammer. Pas takimit, i pari i Qeverisë së Kosovës dhe kancelari austriak do të mbajnë një konferencë për media nga ora 13:30. Deri më tani nuk është bërë i ditur qëllimi i vizitës së Kurtit...
Lajme

Komisioni i PE-së miraton liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisioni për Liritë qytetare, Drejtësi dhe Çështje të brendshme (LIBE) i Parlamentit Evropian, më 12 janar miratoi marrëveshjen për liberalizimin e vizave për Kosovën. Bëhet fjalë për marrëveshjen që është arritur në dhjetorin e kaluar në mes të Parlamentit, Këshillit dhe Presidencës së Bashkimit Evropian, që atëbotë udhëhiqej nga Republika...
1 2
Page 1 of 2