archive11 Janar, 2023 - 22:52

Lajme

16 vjeçari qëndroi dy javë në hotel, s’pagoi asnjë euro

Dy javë qëndroi në hotel, 16-vjeçari s’pagoi asnjë euro. Të martën, një 16-vjeçar është arrestuar në Prizren nën dyshimin se ka mashtruar pronarin e një hoteli, duke mos paguar qëndrimin në të. Vlera e dëmit është 1,600 euro. Sipas Albert Gjonajt, pronar i hotelit i cili gjendet në qendër të...
Lajme

Konkursi për policët në veri, vetëm për moshat nën 30 vjeç

Çështja e kthimit të serbëve të veriut të Kosovës në Polici, mbetet e hapur dhe e paqartë, thotë Verolub Petroniq nga “Qendra Humane e Mitrovicës”, një organizatë që merret me çështjet e sigurisë në veri të Kosovës. “Tani shtrohet pyetja se çfarë dëshiron të bëjë Qeveria e Kosovës dhe çfarë...
Lajme

Aksident në Vushtrri, vetura bëhet “llom”

Para pak minutash ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në Vushtrri tek Ariani Company. Përkohësisht është mbyllur kjo korsi e rrugës për qarkullim, pasi që në vendngjarje kanë arritur edhe njësitet policore për të bërë ekzaminimin e shkaqeve që kanë quar deri te aksidenti. Ende nuk ka të...
Lajme

Vuçiqit i del rrena në shesh, ambasadorët tanë thellojnë bashkëpunimet me shtetet që ai tha se e çnjohën Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, para pak ditësh ka deklaruar se nëntë shtete kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, e që sipas tij në mesin e tyre janë Somalia dhe Libia. Ndërkaq, ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami, sot ka publikuar një fotografi në Twitter ku shihet bashkë...
Lajme

Kremlini: Putini është i hapur për bisedime për Ukrainën

Presidenti rus Vladimir Putin është i hapur për bisedime mbi krizën në Ukrainë, ka thënë Kremlini. Kremlini ka thënë gjithashtu se arritja e qëllimeve të tij me mjete politike dhe diplomatike është “e preferueshme”, por pozicioni i Ukrainës dhe Perëndimit po e pengonte mundësinë e bisedimeve për momentin, shkruan Skynews,...
Lajme

Vdes në moshën 81-vjeçare kardinali famëkeq George Pell

Pas disa komplikimeve nga një operacion, ka vdekur në moshën 81-vjeçare, Kardinali George Pell, ish-kryepeshkopi katolik i Melburnit dhe Sidneit. Pell, ishte ministri më i lartë i financave i Vatikanit përpara se të largohej nga detyra në vitin 2017, për t’u përballur më një gjyq në Australi, i akuzuar për...
1 2
Page 1 of 2