archive10 Janar, 2023 - 23:17

Lajme

Vdes avokati i njohur kosovar

Oda e Avokatëve të Kosovës njoftoi se sot ka humbur anëtarin e shquar të saj, kryetarin e Degës Regjionale në Prizren, Hajrip Krasniqi. Oda e Avokatëve të Kosovës i ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe të gjithë kolegëve të tij. “Varrimi i të ndjerit, do të bëhet...
Lajme

Vetura godet një vajzë në Prishtinë, largohet nga vendi i ngjarjes

Para pak çastesh, në lagjen Ulpiana në Prishtinë, një veturë ka goditur një këmbësor. Burimet e IndeksOnline mësojnë se pas këtij aksidenti, personi që ngiste veturën është larguar nga vendi i ngjarjes. Siç duket në videon e siguruar nga IndeksOnline, vajza ka pësuar lëndime trupore. Kujtojmë se infrastruktura rrugore, pakujdesia...