archive9 Janar, 2023 - 12:51

Biznes

Gjermania do të dyfishojë numrin e punëtorëve të pa kualifikuar që vijnë edhe nga Kosova – duhet të përmbushen 5 kritere

Gjermania do të ndryshojë Rregulloren për Ballkanin Perëndimor – parashikohet dyfishimi i numrit të punëtorëve që mund të vijnë nga këto vende dhe të gjejnë punë në Gjermani. Pra, ka nevojë për punëtorë gati në çdo fushë. Autoritetet gjermane synojnë të dyfishojnë kuotën për imigrimin e punëtorëve të pakualifikuar nga...
ShowBiz

Yll Limani sapo zbuloi lidhjen e tij të re të dashurisë?!

Po, po... kjo është pyetja që na ka ngritur së fundmi në mendje Yll Limani me një postim në Instagram. Këngëtari shumë i dashur për publikun shqiptar është një ndër personazhet VIP, të cilët asnjëherë nuk janë përfolur në media për ndonjë lidhje. Pasi siç ka thënë vetë është 'i...
1 2
Page 1 of 2