archive8 Janar, 2023 - 23:58

Tech

Marka e famshme zvicërane e orëve nxjerr modelin e ri me Skëndërbeun

Një nga orëbërësit më të famshëm në botë, Franck Muller ka nxjerrë në shitje modelin e veçantë të orës luksoze me heroin kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeun. Ora ka ngjyrat kuq e zi, të flamurit kombëtar shqiptar, ndërsa në fushën e saj është gdhendur me ngjyrë ari busti i...
Lajme

“Çartet” Vuçiq pasi mori përgjigje negative: Millosheviqi u dorëzua në Hagë për Vidovdan, KFOR’i dorëzoi përgjigjen për Krishtlindje

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq sheh komplot ndaj Serbisë në faktin që KFOR’i u ktheu përgjigje negative për kthimin e trupave serbe natën e Krishtlindjeve. Sipas tij, po të ishte përgjigja pozitive do të kishte kuptim të dorëzohej përgjigja në festë. Madje Vuçiq duke folur rreth kësaj ka bërë paralele...
Lajme

Gjykata merr këtë vendim ndaj Azem Kurtajt

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit prej një muaj për Azem Kurtaj, i cili dyshohet se për tri vepra penale “Vrasje në tentatië”, “Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” dhe “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”. “Departamenti për Krime të...
1 2
Page 1 of 2