archive7 Janar, 2023 - 23:44

Lajme

I riu e rrah deri në alivanosje të dashurën pasi dolën nga moteli

Dhuna është shndërruar në makth për vajzat dhe gratë në vendin tonë. Ato vazhdimisht kërkojnë ndihmë dhe mbrojtje nga organet e rendit, pasi përballen me dhunë sistematike në forma të ndryshme si psikike, fizike e seksuale. E të dyshuar në këto raste, zakonisht janë partnerët e tyre, por edhe anëtarët...
précis

Çka kanë deklaruar dëshmitarët në gjykimin e Adem Demaçit më 1959?

Shkruan: Bedri Halimi DIN MEHMETI, NDUE PASHKU, SYLEJMAN DRINI, SHEFQET POPOVA, SHEMSI POPOVA, ISMET BYTYQI, MEHMET AHMETI, RUZHDI XHAFERI, ADEM GAJTANI, FAHREDIN GUNGA, ALI ALIU, ZEKERIA CANA, RAFAEL SOPI, SABIT RATKOCERI. PROCESI MBI DËGJIMIN E DËSHMITARËVE 1. DIN MEHMETI Dëshmitari i parë, Din Mehmeti, para organit të Punëve të Brendshme...
Lajme

Fushë Kosovë/ 36-vjeçari i bën presion gruas së tij ta lërë punën në qendrën e masazhit, ajo do divorcin

Vendimi për t’i dhënë fund marrëdhënies martesore, shpesh herë nuk mirëpritet nga dy partnerët. Në shumë raste burrat refuzojnë kategorikisht këtë gjë, duke mos i lënë rehat bashkëshortet e tyre të cilat duan ta vazhdojnë jetën larg tyre, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i ngjashëm ka ndodhur së fundi me...
Lajme

Autobusi përmbyset në rrugë, humbin jetën 5 persona në Turqi

Pesë persona kanë vdekur dhe 23 të tjerë janë lënduar në një aksident trafiku të shtunën herët në mëngjes në qytetin Dijarbakir të Turqisë. Mediat turke raportojnë se pesë persona, përfshirë një fëmijë kanë humbur jetën, ndërsa 23 të tjerë u lënduan pasi një autobus u përmbys në rrugë në...
Lajme

Prokuroria për rastin në Shtërpcë: Azem Kurtaj shtiu pesë herë në ajër një orë para plagosjes

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka kërkuar një muaj paraburgim ndaj të pandehurit A.K., nën dyshimin për plagosjen e dy personave në Shtërpcë një ditë më parë. Sipas njoftimit, ai dyshohet për “vrasje në tentativë”. Prokuroria ka thënë se të shtënat kanë ndodhur pas një mosmarrëveshjeje verbale të ndodhur aty për...
Auto

Për herë të dytë në tre muaj, Tesla ul çmimet

Prodhuesi amerikan i veturave elektrike, Tesla, uli të shtunën çmimet në Kinë për herë të dytë në më pak se tre muaj për shkak të kërkesës më të dobët në tregun kinez. Prodhuesi amerikan i veturave uli gjithashtu çmimet e automjeteve elektrike më të shitura Model Y dhe Model 3...
1 2 3
Page 1 of 3