archive5 Janar, 2023 - 23:28

Lajme

Mërgimtari hedh gaz brenda restorantit, 20 persona bëhen për spital

Në orët e pasmesnatës klientëve të një restoranti në Gjilan, kafja dhe muhabeti ju mbeti në gjysmë. Furishëm pothuajse të gjithë mysafirët e restorantit u larguan duke u kollitur dhe duke e mbyllur gojën dhe hundën, ngase dyshohet se dikush hodhi një lloj gazi. Këtë e konfirmon edhe policia e...
Biznes

Profesionet që pritet të kërkohen dhe paguhen më shumë më 2023

2023-shi sapo ka trokitur dhe individët kanë filluar të bëjnë llogaritë e prioriteteve, teksa çmimet dhe kostot e jetesës janë rritur ndjeshëm. Bizneset, nga ana tjetër, po e ndiejnë gjithnjë e më shumë mungesën e fuqisë punëtore, për shkak të emigracionit të lartë dhe “refuzimit” të të rinjve për të...
Lajme

Edhe një mjek e lë punën në QKUK

Alergologu dhe Imunologu Dukagjin Zogaj, e ka lënë punën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Doktori Dukagjin Zogaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij si specialist në Klinikën e Alergologjisë në Qendrën Klinike Universitare. Zogaj e ka konfirmuar dorëheqjen e tij nga SHSKUK-ja, por ai nuk i ka treguar...
1 2 3
Page 1 of 3