archive4 Janar, 2023 - 23:56

Lajme

Bëhuni gati, dimri “vjen” javën tjetër

“Verë në dimër”, kjo shprehje ndoshta i shkon shumë motit të këtyre ditëve në vend. Kështu qytetarët zor se kanë mundur vitet e kaluara t’i shijojnë kafet në ambiente të hapura për një kohë të gjatë. E ndonëse zyrtarisht kemi hyrë në stinën e borës, kryeqyteti u zbardh veç një...
Lajme

Aksident trafiku, tri vetura përfshihen (FOTO)

Një aksident trafiku mes tre veturash ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Prishtinë – Gjilan, përkatësisht në Badoc. Lexues të teve1.info bëjnë të ditur se edhe Ambulanca është në vendin e ngjarjes. Teve1.info ka kontaktuar edhe me Policinë e Kosovës, por të njëjtit nuk kanë ende ndonjë informacion. Pas...
Lajme

Zbulohet identiteti i gruas që u gjet pa shenja jete në Prishtinë

Një ngjarje të rëndë ka ndodhur sot në rrugën ‘Ferat Dragaj’ në Prishtinë, ku një grua është gjetur pa shenja jete në afërsi të një objekti. Sinjali mëson se bëhet fjalë për të renë, Arjeta Shemsedini. Megjithatë, ky informacion nuk është konfirmuar ende nga organet kompetente të cilat po vazhdojnë...
Op/Ed

Kobra, kingu dhe tigri në xhunglën e shoqërisë arkaike

Shkruan: Atdhe Gjoci Sot në mediat tona japin lajme të zeza për vrasjen e 31-vjeçarit nga Kukësi në haremin e ‘kobrave’ dhe ‘kallashëve’ me kallashnikov nën sqetull, e për çudi, aty bëjnë paçe dhe ‘zina’ edhe tigrat që duan të pushtojnë gjunglën në mungesë të luanit. Mediat ketë soj humanoidi...
Lajme

Dalin pamjet nga vendi ku u gjet e vdekur 30 vjeçarja në Prishtinë

Një vdekje e dyshimtë raportohet të ketë ndodhur mesditën e së mërkurës në rrugën “Ferat Dragaj” në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Rastin për Insajderin e ka konfirmuar Flora Ahmeti teksa shtoi se viktima u gjetë e shtrirë në rrugë. “Rreth orës 13:00, kemi pranuar informatën për një person...
Lajme

Dyshohet se është vrarë një 30 vjeçare në Prishtinë

Një femër dyshohet të jetë vrarë në Prishtinë. Rasti ka ndodhur afër furrës ‘Qerimi’. Vdekja është konstatuar edhe nga ekipet mjekësore. E vrara dyshohet të jetë rreth moshës 30 vjeçare. Ende nuk ka informacione zyrtare nga policia. Korrespodenti do të ju mbajë të informuar....
Op/Ed

Pushteti m’i mori edhe shokët!

Shkrun: Kimete Berisha 1. Asnjëra parti nuk më ka ftuar në ndejat e fund-vitit me gazetarë e opinionistë. Që do të thotë: ose unë nuk jam gazetare ose veç mua më marrin seriozisht. 2. Në daç më besoni – në daç jo, prej se Albin Kurti është në pushtet, as...
1 2
Page 1 of 2